«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

تاریک‌ذهن‌های مدعی آزادی

[1]. شصت روزی می‌شود که کوردلانِ همه‌ی تاریخ، امنیت ما، یعنی گوهر نایاب دنیا را که معتقد و بی‌اعتقاد به نظام، همه از آن متنعم هستند، مورد هدف کین قرار دادند. در این مدت هر کاری کردند، هر دروغی را ساختند، هر حیله‌ای را به کار بستند تا از مردم یارگیری کنند؛ اما وقتی بی‌اعتنایی مردم را به خود دیدند، به سیم آخر زدند ... آخرین نقطه اتصال تروریسم ... خشونت مسلّحانه و ایجاد رعب عمومی. دست زدن به عمل تروریستی و خرابکارانه، ازآن‌روست که حامیان و دستوردِهان آن‌ها، هرچه تحریم کردند، جواب نداد. هرچه به زور متوسل شدند، جواب نداد. هر چه خواستند با دست دوستیِ مخملین وارد شوند، جواب نداد.

ادامه مطلب

صفحه حوزه و دانشگاه 1102

نظام اسلامی ارجح است یا امام معصوم؟!

یکی از سؤالاتی که همواره در طول چند دهه گذشته مطرح شده، این است که چرا امام خمینی (ره) گفتند حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر، ولو امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) باشد، اهمیتش بیشتر است؟ آیا ارزش حکومت، از جان ولیّ خدا و امام معصوم بالاتر است؟

ادامه مطلب

صفحه‌ها

1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110