«اِعْلَمْ اَنَّهُ لاوَرَعَ اَنْفَعُ مِنْ تَجَنُّبِ مَحَارِمِ اللهِ وَ الْکَفِّ عَنْ اَذَی الْمُؤْمِنِ»   هیچ خویشتنداریای سودمندتر از دوری  از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.  (فقه الرضا علیهالسلام / ص356)

آیت‌الله خاتمی:

هر کس که شنونده‌ای دارد باید جهاد تبیین انجام دهد

آیت‌الله خاتمی امام جمعه موقت تهران بار دیگر در خطبه‌های نمازجمعه تهران بر ایرانی بودن خلیج فارس و جزایر سه‌گانه تاکید کرد و گفت: این خلیج و این جزایر ایرانی بوده و ایرانی خواهد ماند.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هفته‌ای که گذشت رهبری سه دیدار بسیار مهم داشتند. رهبری در دیدار با بانوان نکات مهمی بیان کردند. بیت الغزل فرمایش ایشان آن بود که اسلام شخصیت زن را احیا کرد. در عرصه وظایف و اختیاراتی که زن و مرد دارند، تفاوت‌هایی است، اما این تفاوت بر مبنای اعتدال است. اسلام می‌گوید ای زن! شخصیتت را بشناس که گوهر قیمتی هستی. حجاب نیز در همین راستا مطرح می‌شود.
آیت‌الله خاتمی بر لزوم جهاد تبیین بر اساس فرمایش رهبر انقلاب تاکید کرد و گفت: هر کس که شنونده‌ای دارد باید جهاد تبیین انجام دهد. جهاد تبیین را باید در خانواده هم داشت.
آیت‌الله خاتمی همچنین در خطبه نخست نماز جمعه تهران اظهار کرد: اهل بیت (ع) و حضرت فاطمه (س) محور وحدت جهان اسلام هستند. جهان اسلام در فضل، کمال و معنویت، این‌ بزرگان را قبول دارند و شیفته آن‌ها هستند. ما شیعیان آن‌ها را امام می‌دانیم و برخی آن‌ها را در فضیلت و کمال، محور وحدت می‌دانند. در این رابطه می‌توان به احادیث شیعه و سنی اشاره کرد.
در چهل روایت براساس کتب شیعی و سنی، وقتی حضرت فاطمه (س) می‌آمد، پیامبر خوش‌آمد می‌گفت، به استقبالش می‌رفت و دستش را می‌بوسید. همچنین در 36 روایت از پیامبر اکرم (ص) رسیده است که فاطمه پاره تن من است. در صحیح بخاری و صحیح مسلم این تعابیر آمده است که فاطمه (س) سیده نساء العالمین و نساء اهل الجنه است.

دسته بندی مطالب: 
1110-8
1110-7
1110-6
1110-5
1110-4
1110-3
1110-2
1110